Nemocnice Strakonice, a.s. se tradičně připojí ke světovému dni hygieny rukou, a to v úterý 7. května od 9 do 12 hodin. Osvětová akce se uskuteční ve vstupní hale pavilonu operačních oborů.
„Účastníci této preventivní akce se dozví informace o správné hygieně rukou, o způsobu přenosu nemocí způsobených nedodržováním základních hygienických návyků a o správných postupech provádění desinfekce. Zájemci si vyzkoušejí na vlastních rukách provedení správné techniky desinfekce, včetně následné kontroly její úspěšnosti pod UV lampou. Nepůjde o náročnou proceduru, ale o krátké a velice efektivní seznámení s touto problematikou,“ uvádí předseda představenstva strakonické nemocnice Tomáš Fiala.

Cílem akce je poukázat na to, že ruce mají klíčovou úlohu v přenosu infekcí. Jejich prostřednictvím se mohou šířit bakterie, na které nemusí účinkovat ani běžná antibiotika. Den hygieny rukou každý rok připadá na 5. května a je součástí iniciativy Světové zdravotnické organizace (WHO).

Rezervace léků na předpis

Rezervujte si léky z e-receptu online – budete mít jistotu, že pro Vás budou v lékárně připravené.

1. Ve formuláři zadejte identifikátor vašeho e-receptu (12ti místný alfanumerický kód).

2. Vyplňte kontaktní údaje. Použijeme je pouze k dané rezervaci a komunikaci s Vámi.

3. Každý e-recept si rezervujte samostatně.

Až bude vše připraveno k vyzvednutí, pošleme vám email a můžete si pro léky přijít do naší nemocniční lékárny. Pokud nastane problém s dostupností předepsaného léku, ozveme se Vám a dohodneme další postup. Při rezervaci individuálně připravovaného léku budete informováni o termínu vyhotovení přípravku.

Při výdeji léku v lékárně se prosím prokažte identifikátorem receptu (je uveden na receptu, v emailu či sms), bez znalosti identifikátoru Vám léky nemohou být vydány.

Pokud si nevíte rady, napište nám na verlek@nemst.cz, rádi Vám pomůžeme.

PŘIPRAVENI POMOCI

Strakonická nemocnice disponuje řadou zdravotnických pracovišť, kde Vám odborníci pomohou řešit Vaše zdravotní problémy. Některá pracoviště mají nadregionální charakter. Současně úzce spolupracujeme s řadou zdravotnických pracovišť, které poskytují superspecializovanou péči.