Pozor! Očkovací místo Nemocnice Strakonice, a.s. se nachází v nových prostorách - žlutá budova lékárny v areálu nemocnice, 1. patro, Radomyšlská 336, Strakonice.

V červenci 2022 bude očkovací místo bez registrace otevřeno v pátek 1.7., 8.7. a 22.7.2022.

Klienti s registrací: Provozní doba je dána rozpisem v rezervačním systému, kde jsou vypisovány termíny pro očkování jednotlivými očkovacími látkami. Zvolený termín prosím respektujte.

Klienti bez registrace: při dostatečné kapacitě vypisujeme termíny i pro neregistrované klienty - viz níže. 

Zájemci o očkování bez registrace se mohou přijít naočkovat vakcínou Comirnaty nebo Janssen v termínech, které jsou uvedené na této stránce.

Preferujeme pro hladký průběh očkování, aby se zájemci o očkování objednávali. Objednaní klienti mají vždy přednost.

Neobjednaným osobám, kteří se dostaví k očkování mimo výše vypsané termíny, nemůžeme garantovat, že budou naočkovaní. Využijte prosím rezervační systém, termínů vypisujeme dost. Každopádně vždy mají přednost objednaní klienti.

 

Aktuálně nemáme žádné mobilní očkování v plánu.

Očkovali jsme již v těchto městech a obcích: Vodňany, Blatná, Sedlice, Bezdědovice, Bělčice, Lnáře, Volyně a v řadě pobytových zařízeních sociální péče (viz níže).

Očkovali jsme i ve firmách (Vertiv Nišovice, Budějovický Budvar, Pöttinger, Jihočeské drůbežárny) a školách (Gymnázium Strakonice, ZŠ Dukelská Strakonice, ZŠ F. L. Čelakovského Strakonice).

Osoba se zájmem o očkování v očkovacím centru se nejprve zaregistruje v centrálním rezervačním systému (krok 1). Registrace je otevřena všem osobám od 12 let věku. Registrace probíhá pouze elektronicky. Můžete také využít telefonní linky asistující s registrací k očkování. Při registraci si klient volí vakcínu, o kterou má zájem (Comirnaty nebo Janssen).

Alternativně je možné využít i možnost očkování bez předchozí registrace, ale pouze v termínech, které jsou vypsané na této stránce (viz výše). 

Pozor - osoby bez standardního českého zdravotního pojištění (tzv. samoplátce) jsou povinné při očkování doložit doklad o provedení úhrady za očkování

Poplatek 400,00 Kč lze zaplatit:
a) převodem na účet nemocnice 199127585 / 0300 (ČSOB Strakonice), variabilní symbol: rodné číslo, do zprávy pro příjemce uvést: COVID - očkování - samoplátce;
b) přímo v pokladně na ředitelství Nemocnice Strakonice hotově nebo kartou (pondělí - pátek 7:30 - 14:00).

Attention - persons without standard Czech health insurance (so-called self-payers) are obliged to provide proof of payment for vaccination during vaccination

A fee of CZK 400.00 can be paid:
a) by transfer to the hospital account 199127585/0300 (ČSOB Strakonice), variable symbol: birth number, state in the message for the recipient: COVID - vaccination - self-payer;
b) directly at the box office at the Strakonice Hospital headquarters in cash or by card (Monday - Friday 7:30 - 14:00).

 

Odbavení zaregistrovaných zájemců o očkování probíhá několikrát (cca 6x) denně. Čas od registrace pro získání tzv. PIN 2, který umožňuje rezervaci termínu je závislý zejm. na době trvání systémové kontroly zájemce o očkování (tzv. ztotožnění osoby v registru obyvatel), kterou nejsme schopni ovlivnit.

Jakmile občan obdrží sms zprávu s informací, že jsou volné termíny, může si některý z nich zarezervovat (krok 2). SMS zpráva obsahuje také tzv. PIN 2, který je potřeba při rezervaci termínu zadat. Platnost PINu2 je  časově omezena, rezervaci termínu je potřeba provést co nejdříve (protože neobsazené termíny jsou postupně nabízeny dalším registrovaným osobám). Pokud zájemce o očkování během platnosti kódu PIN2 termín nezíská, vrací se zpět na čekací listinu. Pokud však dvakrát po sobě zájemce o očkování termín nezíská (buď nechce, nebo nemůže nebo nestihl si termín zarezervovat), tak původní registrace propadá a při trvajícím zájmu je nutné se zaregistrovat znovu (krok 1).

Pozor - rezervaci termínu je potřeba řádně dokončit, což bude potvrzeno sms zprávou a případně emailem. Pokud neobdržíte sms s informací, že máte řádně provedenou rezervaci termínu, tak jste zřejmě rezervaci řádně nedokončili.

Termín druhé dávky určí systém automaticky.

Podrobný návod pro registraci i rezervaci naleznete zde a nebo zde.

Registrace a rezervace termínů probíhá prostřednictvím Centrálního rezervačního systému. Nemocnice Strakonice, a.s. ji nespravuje a nemůže nijak ovlivnit.

Kdy: 6 měsíců od dokončeného očkování

Čím: vakcíny mRNA – Comirnaty (Pfizer/BioNTech) a Spikevax (Moderna) – i pro osoby, které byly očkovány očkovací látkou Vaxzevria (AstraZeneca) nebo Janssen (Johnson & Johnson)

Kdo: pro všechny, kteří mají více jak 6 měsíců dokončené očkování

Možnost dodatečné dávky by měli využít především: osoby starší 60 let, zaměstnanci ve zdravotnictví a sociálních službách, osoby s chronickým onemocněním (pacienti po transplantacích, pneumologická onemocnění).

Po 6 měsících od dokončeného očkování přijde SMS upozornění na objednání na posilovací dávku.

Pro očkování posilovací dávkou je možné se buď zaregistrovat nebo využít termíny očkování bez registrace, které jsou pravidelně zveřejňovány na této webové stránce.

Systém registrace je podrobně popsán u registrace první dávkou.

U velmi ohrožených osob ministerstvo zdravotnictví umožnilo podání třetí dávky již 4 týdny po dokončeném očkování

Kdy: 4 týdny po dokončeném očkování

Čím: vakcíny mRNA – Comirnaty (Pfizer/BioNTech) a Spikevax (Moderna) – i pro osoby, které byly očkovány očkovací látkou Vaxzevria (AstraZeneca) nebo Janssen (Johnson & Johnson)

Kdo: osoby, u nichž byl diagnostikován alespoň jeden z následujících zdravotních stavů:

1) středně těžká a těžká imunosuprese,

2) středně těžký nebo těžký primární imunodeficit,

3) pokročilá nebo neléčená infekce HIV nebo

4) stav vyžadující imunosupresivní terapii.

Dodatečnou dávku lze podat pouze na základě doporučení lékaře pracoviště, které se zabývá léčbou některého z výše uvedených stavů. Registrace k očkování není aktuálně možná, lze využít termíny očkování bez registrace, které jsou průběžně uváděny na této webové stránce.

Pro změnu či zrušení druhé nebo třetí dávky můžete využít tento rezervační portál

Případně volejte linku 1221 (ze zahraničí můžete využít telefonní číslo +420 226 20 1221).  

Funguje-li státem spravovaný elektronický registr očkovaných, obdržíte certifikát o očkování přímo v Očkovacím centru. V opačném případě si jej můžete v následujících dnech vytisknout na ocko.uzis.cz. Podmínkou je zadané telefonní číslo, což ne všichni očkovaní (zejména ti, kteří byli očkováni na počátku roku 2021) mají. Nepodaří-li se Vám to, kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., uveďte prosím jméno, příjmení, svou identifikaci a mobilní telefon, případně email. Certifikát Vám může také vytisknout Váš praktický lékař.

Cizinci a děti bez občanského průkazu si mohou certifikát stáhnout po  zadání data narození, emailu a mobilu. 

K novému certifikátu se dostanete také naskenováním QR kódu na původně vydaném certifikátu nebo prostřednictvím eIdentita.cz

Stáhnout si můžete také aplikaci Tečka, kde můžete nahrát své certifikáty, u očkování stačí naskenovat QR kód na certifikátu.

Nejčastější dotazy k certifikátům a odpovědi na ně (www.mzcr.cz)

Očkovací místo Nemocnice Strakonice, a.s. se nově nachází v 1. patře žluté budovy nemocniční lékárny v blízkosti pěšího vstupu do areálu (mapa). K dispozici je i bezbariérový přístup a výtah. 

K parkování využijte parkovací plochy pod nemocnicí nebo v areálu nemocnice.

Provozní doba: Aktuálně se již neočkuje každý den. 

Registrovaní klienti znají přesný termín svého očkování, přicházejte prosím v určený čas.

Některé termíny jsou určeny pro klienty bez registrace, termín najde na této stránce (v úvodu).

Kontakt: ocko @ nemst.cz

Provedli jste registraci a nejste si jistí, zda vše proběhlo v pořádku?

Na stránce https://registrace.mzcr.cz/detail Vám registrační systém umožní provádět správu Vaší registrace. Podle aktuálního stavu (stav registrace, stav ověření osobních údajů, stav rezervace) máte možnost upravit Vámi zadané údaje či Vaši registraci zrušit.

Do správy registrace se zájemce dostane zadáním svého čísla pojištěnce (rodného čísla) a telefonního čísla uvedeného v registraci.

Je to možné, ale ne tak jednoduché, proto prosíme, zkuste se termínu přeočkování přizpůsobit a měňte ho jen v nejnutnějších případech (např. nemoc apod.). Harmonogram očkování je totiž vázán na přísun očkovacích látek a rozdělení jednotlivých dnů pro určité vakcíny či očkování prvních nebo druhých dávek. Obvykle nevíme, kdy a jak budeme třeba za měsíc očkovat. Postupujte podle pokynů pro změnu termínu uvedených na této stránce, tzn. kontaktujte linku 1221, v případě změny druhé či třetí dávky můžete využít i tento portál.

Velkokapacitní očkovací centrum v Tělocvičně STARZ v Lidické ulici bylo v provozu od 11. února 2021 do 23. září 2021. Za tu dobu se na jeho chodu podílelo okolo 170 lidí, díky kterým bylo aplikováno přes 70 tisíc dávek vakcín proti nemoci covid-19. Posledním klientem očkovací centra byl ve čtvrtek před 17. hodinou 26tiletý Jan Staněk ze Strakonice. Očkování podle svých slov odkládal. Jedním z důvodů, proč se rozhodl pro vakcinaci, byla jeho záliba v cestování a svatba, kterou se snoubenkou plánují na jaro příštího roku. „Hlavním důvodem pro očkování byl pro mě určitě sport. Hraju florbal, tenis a tady v této hale florbalisty trénuju. Tréninky mi chyběly, už se těším, až je obnovíme,“ řekl po druhé dávce očkování Jan Staněk, který jako 348. příchozí 23. září OČKO symbolicky uzavřel.
Lehké dojetí a nostalgie byli poslední den provozu patrné na všech, kteří se na fungování očka od února podíleli. „Sešli jsme se skvělá parta. Všichni podobně naladění. Chodila jsem se sem dobíjet a na práci i lidi se těšila,“ řekla dobrovolnice Milada Švihálková, která byla u provozu centra od prvního dne vždy alespoň jednou týdně. V době, kdy byla pandemická opatření nejpřísnější, vnímali někteří práci v OČKU i jako příjemnou socializaci. „Dělalo mi strašně dobře, že jsem slyšela a viděla kolem sebe lidi. Venku bylo všechno zavřené, nikam se nemohlo, bylo ticho“ dodala vedoucí nemocniční lékárny PharmDr. Ladislava Hoštičková, která zajišťovala přípravu vakcín.
Všem přítomným za jejich práci poděkoval MUDr. Michal Pelíšek, MBA, který chod očkovacího centra od samého začátku řídil. „Práce, kterou jste tu všichni odvedli, určitě měla smysl. Vidíme to v nemocnici každý den. Neleží tam pacienti s covidem. Děkuji všem, kteří se na očkování podíleli,“ připil si Pelíšek s přítomnými lékaři, zdravotními sestrami a dobrovolníky na zdraví.

Městský ústav sociálních služeb Strakonice - Domov Lidická
Městský ústav sociálních služeb Strakonice - Domov Rybniční
Kotva při strakonické nemocnici
Dětské centrum Jihočeského kraje
Domov Petra Mačkov
DOZP Osek
Centrum sociální pomoci Vodňany
Oblastní charita - Sousedovice
Alzheimercentrum Loucký Mlýn
Domov pro seniory Blatná
LDN Volyně

Psychiatrická léčebna Lnáře

Domov Kunšov

DPS Strakonice, DPS Blatná, DPS Vodňany, DPS Bavorov

Města a obce: Bezdědovice, Blatná, Sedlice, Vodňany, Volyně, Bělčice, Lnáře

Firmy: Jihočeské drůbežárny, Vertiv, A. PÖTTINGER, spol. s r.o. - Vodňany

Go to top