Očkovací místo bude v této očkovací sezóně aplikovat nejnovější vakcíny Comirnaty Omicron XBB 1.5 osobám ve věku od 5 let.

Vakcína může být použita

  • jako primovakcinace (jednodávková) = po aplikaci jedné dávky bude osoba považována za plně očkovanou,
  • jako jakákoliv další následná dávka, minimální rozestup od poslední dávky jsou 3 měsíce,
  • lze i aplikovat po jakékoliv jiné očkovací látce proti onemocnění covid-19.

Očkovací místo Nemocnice Strakonice, a.s. se nachází v prostoru žluté budovy lékárny v areálu nemocnice, 1. patro, Radomyšlská 336, Strakonice.

Preferujeme pro hladký průběh očkování, aby se zájemci o očkování objednávali. Objednaní klienti mají vždy přednost a jistotu očkování Vámi vybranou vakcínou.

Rezervace termínu zde

 

Průběžně vypisujeme i termíny pro občany, kteří se nemohou či nechtějí objednat, tzv. očkování bez registrace/objednání. Počet zájemců a plynulost očkování nelze předem odhadnout. (průběžně aktualizováno):

čtvrtek 18.4. 13:00 - 14:00
čtvrtek 16.5. 13:00 - 14:00
čtvrtek 13.6. 13:00 - 14:00
čtvrtek 18.7. 13:00 - 14:00
čtvrtek 8.8. 13:00 - 14:00
čtvrtek 29.8. 13:00 - 14:00

Očkovací místo Nemocnice Strakonice, a.s. se nově nachází v 1. patře žluté budovy nemocniční lékárny v blízkosti pěšího vstupu do areálu (mapa). K dispozici je i bezbariérový přístup a výtah. 

K parkování využijte parkovací plochy pod nemocnicí nebo v areálu nemocnice.

Provozní doba: Aktuálně se již neočkuje každý den. 

Registrovaní klienti znají přesný termín svého očkování, přicházejte prosím v určený čas.

Některé termíny jsou určeny pro klienty bez registrace, termín najde na této stránce (v úvodu).

Kontakt: ocko @ nemst.cz

Klienti s registrací: Provozní doba je dána rozpisem v rezervačním systému, kde jsou vypisovány termíny pro očkování jednotlivými očkovacími látkami. Zvolený termín prosím respektujte.

Klienti bez registrace: při dostatečné kapacitě vypisujeme termíny i pro neregistrované klienty - viz výše. 

Velkokapacitní očkovací centrum v Tělocvičně STARZ v Lidické ulici bylo v provozu od 11. února 2021 do 23. září 2021. Za tu dobu se na jeho chodu podílelo okolo 170 lidí, díky kterým bylo aplikováno přes 70 tisíc dávek vakcín proti nemoci covid-19. Posledním klientem očkovací centra byl ve čtvrtek před 17. hodinou 26tiletý Jan Staněk ze Strakonice. Očkování podle svých slov odkládal. Jedním z důvodů, proč se rozhodl pro vakcinaci, byla jeho záliba v cestování a svatba, kterou se snoubenkou plánují na jaro příštího roku. „Hlavním důvodem pro očkování byl pro mě určitě sport. Hraju florbal, tenis a tady v této hale florbalisty trénuju. Tréninky mi chyběly, už se těším, až je obnovíme,“ řekl po druhé dávce očkování Jan Staněk, který jako 348. příchozí 23. září OČKO symbolicky uzavřel.
Lehké dojetí a nostalgie byli poslední den provozu patrné na všech, kteří se na fungování očka od února podíleli. „Sešli jsme se skvělá parta. Všichni podobně naladění. Chodila jsem se sem dobíjet a na práci i lidi se těšila,“ řekla dobrovolnice Milada Švihálková, která byla u provozu centra od prvního dne vždy alespoň jednou týdně. V době, kdy byla pandemická opatření nejpřísnější, vnímali někteří práci v OČKU i jako příjemnou socializaci. „Dělalo mi strašně dobře, že jsem slyšela a viděla kolem sebe lidi. Venku bylo všechno zavřené, nikam se nemohlo, bylo ticho“ dodala vedoucí nemocniční lékárny PharmDr. Ladislava Hoštičková, která zajišťovala přípravu vakcín.
Všem přítomným za jejich práci poděkoval MUDr. Michal Pelíšek, MBA, který chod očkovacího centra od samého začátku řídil. „Práce, kterou jste tu všichni odvedli, určitě měla smysl. Vidíme to v nemocnici každý den. Neleží tam pacienti s covidem. Děkuji všem, kteří se na očkování podíleli,“ připil si Pelíšek s přítomnými lékaři, zdravotními sestrami a dobrovolníky na zdraví.

Městský ústav sociálních služeb Strakonice - Domov Lidická
Městský ústav sociálních služeb Strakonice - Domov Rybniční
Kotva při strakonické nemocnici
Dětské centrum Jihočeského kraje
Domov Petra Mačkov
DOZP Osek
Centrum sociální pomoci Vodňany
Oblastní charita - Sousedovice
Alzheimercentrum Loucký Mlýn
Domov pro seniory Blatná
LDN Volyně

Psychiatrická léčebna Lnáře

Domov Kunšov

DPS Strakonice, DPS Blatná, DPS Vodňany, DPS Bavorov

Města a obce: Bezdědovice, Blatná, Sedlice, Vodňany, Volyně, Bělčice, Lnáře

Firmy: Jihočeské drůbežárny, Vertiv, A. PÖTTINGER, spol. s r.o. - Vodňany

Go to top