První miminko roku 2021 ve strakonické porodnici poprvé zakřičelo osm minut po 2. hodině ranní. Na Tomáška, který při narození vážil přes 3,4 kg, už se doma těší starší sourozenec.
Silvestrovská noc na chirurgickém oddělení byla klidná. Pravděpodobně vlivem situace, kdy jsou zavřené restaurace a lidé nemají po 21. hodině vycházet z domu, letos ubylo úrazů, které jsou jinak při silvestrovských oslavách běžné. Jen tři ošetření se týkala drobných pořezání o sklo v opilosti a dva pacienti byli kvůli intoxikaci alkoholem hospitalizováni na JIP. Přejme si, abychom se v roce 2021 potkávali jen u radostných událostí a v nejhorším případě u lehkých úrazů. Pevné zdraví všem.

Foto je ilustrační