Předporodní kurzy

"... s úsměvem do porodnice ..."

Skupinová nebo individuální příprava k porodu pro maminky nebo společně s partnery.

Kontakt: Bc. Hanzlíková Hana (porodní asistentka) - 725 714 301

Termín: zavolejte, termín domluvíme

Témata:

Jak zvládnout porod: kdy vyrazit do porodnice, co si s sebou vzít, využití vany, aromaterapie, bylinné napářky, sprchy, míče ve fázi otevírací, porodní přání, "Zlatá hodinka" - bonding, masáž hráze, Aniball, dech k porodu, jak na bolest při porodu

Krása šestinedělí: mé tělo, má mysl

Péče o miminko: příprava na kojení, co dělat při prvních nezdarech při kojení, jak to je, když nechci kojit, koupat či nekoupat miminko?, rituály, spánek, pláče, správná manipulace, režim dne a noci, masáž hlazením, přednosti hnízda pro miminko

Prohlídka porodnice

Cvičení pro těhotné

Skupinové cvičení pro těhotné ženy a ženy po porodu. Cvičení je zaměřeno na udržení kondice v těhotenství, správný dech, aktivaci pánevního dna, správné posilování břišních svalů a prevenci bolestí zad a kloubů. V těhotenství a po porodu je doporučován podpůrný pás, s jeho vhodným výběrem a správným vázáním Vám rádi pomůžeme.

Kontakt: Bc. Bláhová Martina (porodní asistentka), 607 657 109

Termín: středa 16:30 - 17:30

Místo konání: fyzioStudio Jezárky, K Dražejovu 1575, 38601 Strakonice 1 

Rezervace? Je fajn, když se přihlásíte v rezervačním systému, ale není to podmínkou, vždy se nějak poskládáme a zacvičíme si :-)

O lektorce: Bc. Martina Bláhová vede lekce cvičení již od roku 2008, kontinuálně se vzdělává ve využití fyzioterapie v porodnictví a gynekologii. 

Těhotenské plavání

Kondiční a relaxační plavání s pomůckami. Plavání je zcela přirozený pohyb pro tělo, obzvlášť v těhotenství. Osvěžuje, rozhýbe, protáhne všechny svalové partie. Pomáhá při bolestech zad a kloubů, odbourává napětí a stres. Správným dýcháním posilujete plíce a dech k porodu. Využití polohy na břiše, posilujete pánevní dno. Plavání se doporučuje do úplného závěru těhotenství.

Plavecký stadion Strakonice

termín: čtvrtek 14.30 - 15.30 hod.

pod vedením Bc. Hany Hanzlíkové, tel 725 714 301

 

Mapa areálu

Go to top